Anestezi


Hasta izleme;

Genel anestezi gerektiren prosedürler sırasında hastalarımızı olabildiğince güvenli tutmak için hastalarımızı yakından izlemekteyiz. Bir veteriner teknisyeni, anestezik riskini önlemeye yardımcı olmak için evcilinizin kalbi ve solunum hızını, kan basıncını ve diğer hayati bulguları sürekli olarak değerlendirmektedir.

 

Genel Anestezi;

Bazı prosedürler için, evcilinize genel anestezi uygulanması gerekecek ve böylece ağrı hissetmeyecektir. Pek çok evcil hayvan sahibi evcil hayvanlarında genel anestezi uygulanması konusunda endişeleniyorlar. Modern anestezinin genellikle oldukça güvenli olduğunu size temin edebiliriz; herhangi bir riski daha da azaltmak için, fiziksel bir muayene yapıyor ve temel sağlık sorunlarını yakalamak için vaktinden önce bazı tahliller yapıyoruz. Buna ek olarak, hastalarımızın güvenliğini sağlamak için prosedür sırasında vital bulguları izlemek de dahil olmak üzere, belirli bir anestetik protokolü izliyoruz.

En genel anestezi prosedürlerine, evcil hayvanların rahatlamasına ve anksiyete ve ağrıları azaltmaya yardımcı olması için bir yatıştırıcı uygulayarak başlamaktayız. Daha sonra, tam anestezi sağlamak ve hastanın trakeasına (nefes borusu) bir solunum tüpü yerleştirmek için intravenöz bir ilaç uygularız. Bilinci kaybetme durumunu korumak için solunum tüpü vasıtasıyla oksijen ile kombine bir gaz anestezi veriyoruz.

Evcilinizle ilgili anestezi hakkında  sorularınız veya endişeleriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Lokal Anestezi;

Evcil hayvanınız küçük bir cerrahi veya diagnostik işlem gerçekleştirirse, ağrıyı kontrol altına almak için bazen lokal anestezi uygularız. Örneğin, bir biyopsi gerçekleştirdiğimizde (incelenebilmesi için dokunun küçük bir kısmı ameliyatla çıkarılır), çoğunlukla lokal anestezi kullanırız.